پایگاه مقاومت بسیج امام رضا(ع)
 
دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
340
محبوب
صفحه نخست ›› حماسه و پایداری ›› حوزه 105 فتح الفتوح ›› پایگاه مقاومت بسیج امام رضا(ع)
4
محبوب  
رای به خبر :
سومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج سید حمید تقوی‌فر
با حضور بسیجیان پایگاه امام رضا (ع) برگزار شد :

سومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج سید حمید تقوی‌فر

سومین سالگرد شهادت سرتیپ پاسدار حاج سید حمید تقوی فر، با حضور جمعی از فرماندهان، رزمندگان جبهه مقاومت، خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران، بسیجیان و عموم مردم برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/10/07 - 11:22

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج امام رضا(ع)  حوزه 105 فتح الفتوح  ناحیه مقاومت بسیج شهید باهنر ، سومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم، سردار سید حمید تقوی‌فر، در تهران  با حضور جمعی از فرماندهان و رزمندگان جبهه مقاومت عراق، خانواده شهدا، جانبازان،  ایثارگران، بسیجیان و عموم مردم برگزار شد.

سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم بزرگداشت سومین سالگرد شهادت حاج حمید تقوی‌فر بیان کرد: امروز که در متن حوادث هستیم، عظمت آنها برایمان روشن نیست. یکی از حوادثی که نقطه عطف تاریخی بسیار بزرگی به شمار می‌آید، انقلاب اسلامی است؛ چرا که ایران را از چنگ آمریکا بیرون درآورد. همچنین انقلاب اسلامی باعث شد عراق از چنگ صدام و آمریکا خارج شود. علاوه بر این تفکر انقلاب اسلامی موجب شد که لبنان را که توسط صهیونیست‌ها اشغال شده بود، آزاد شود.

وی خاطرنشان کرد: تاثیر پیروزی انقلاب اسلامی در فلسطین و یمن و غزه نیز مشاهده می‌شود و منبع تحولی در این کشورها و مناطق بوده است به‌گونه‌ای که ارتشی که چهارمین قدرت جهان شناخته می‌شد، پنج بار شکست خورد.

سردار نقدی یادآور شد: ظرفیت عظیمی که امروز در دست ما وجود دارد باید حفظ شود؛ چرا که جهان در آستانه یک تحول بزرگ قرار دارد که این تحولات ثمره اخلاص امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و افرادی همچون حاج حمید تقوی‌فر است. افتخار و عظمت انقلاب اسلامی ما در این است که حتی یکی از شعارهای آن یا آرمان‌هایش کنار گذاشته نشد بلکه تکامل یافت.

پیشکسوت بسیجی سردار شهید سید حمید تقوی‌فر از مستشاران نظامی ایران در شهر سامرای عراق بود که ششم دی‌ماه سال 1393 به‌دست تک‌تیراندازان داعشی به شهادت رسید. سردار تقوی در حین انجام مأموریت مستشاری در ارتش و بسیج مردمی عراق برای مقابله با تروریست‌های تکفیری و داعش در شهر سامرا و در جوار مرقد مطهر امام عسکری(ع) به شهادت رسیده است. شهید تقوی از فرماندهان قرارگاه رمضان در دوران دفاع مقدس بود که پدر و برادر گران‌قدر وی نیز در دوران جنگ تحمیلی به فیض عظیم شهادت نائل آمده بودند.

 


سخنرانی سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
حضور در کنار سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
حضور در کنار حجت الاسلام  سید حامد جزایری فرمانده تیپ 18 الحشد الشعبی و جانشین فرماندهی نیروهای سرایا الخراسانی عراق
انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19035مطالب مرتبط